Forum użytkowników Yamaha XJ
http://www.forum.yamahaxj.pl/

Chłodzenie olejowe w Maximce
http://www.forum.yamahaxj.pl/viewtopic.php?f=58&t=20986
Strona 1 z 1

Autor:  Artoos [ czwartek, 7 cze 2018, 17:43 ]
Tytuł:  Chłodzenie olejowe w Maximce

Przyznać się bez bicia kto ma Maximkę z chłodnicą oleju? W serwisówce odkryłem, że są takie wersje i co się okazuje (według tego szacownego wydawnictwa) takowe wynalazłem nawet zdjęcie. Dociekałem jak i co, i okazuje się że puszczane na Stary Ląd miały właśnie tego typu chłodziwo. Z dociekań też ustaliłem, że wygląda to tak samo, jak w garażującej we wspólnym garażu Hondzie Nighthowk, czyli wyjście kanałów z puszki z filtrem ku Bogu do chłodnicy. Pytanko, czy ma ktoś takier cłodzenie (najlepiej na zbyciu :) )

Autor:  JOSEMORALES [ czwartek, 7 cze 2018, 22:54 ]
Tytuł:  Re: Chłodzenie olejowe w Maximce

Mogę się mylić ale xj750 ma chyba ten sam silnik i posiada chłodnicę oleju.

Autor:  Artoos [ piątek, 15 cze 2018, 13:59 ]
Tytuł:  Re: Chłodzenie olejowe w Maximce

Problem w tym, że nie zawsze ma chłodnicę...Wydaje mi się, że tylko modele na UK miały kierownicę po prawej stronie i chłodnicę oleju...

Autor:  Artoos [ wtorek, 26 cze 2018, 09:29 ]
Tytuł:  Re: Chłodzenie olejowe w Maximce

Faktycznie, modele z UK miały taką chłodnicę (i Maxim i Seca), chociaż nie ma najmniejszego problemu założyć go w innych modelach. Olej wychodzi z dystrybutora (taka nakładka w kształcie pierścienia przy filtrze oleju) i dwoma wężami jest doprowadzony do chłodnicy pod główką ramy (można zauważyć dwa otwory montażowe na łączniku kołyski ramy). Ciekawostką jest, że modele na UK znacznie różniły się od reszty (USA, Europa). Przy okazji pytanko, by nie zakładać nowego postu, czy YICS tool (zaślepka kanałów) pasuje do wszystkich modeli z tym systemem, czy jednak różnią się długością?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/