Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
sklep motocyklowy odzież motocyklowa poznań
Teraz jest wtorek, 7 maja 2024, 21:12



Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 7 maja 2024, 13:21 
Offline
Admin XJ
Admin  XJ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 paź 2009, 09:34
Posty: 2784
Zdjęć: 3
Lokalizacja: Świętochłowice
Mój motocykl: Triumph Tiger 1050
Moi Drodzy,

zamieszczam w załączeniu fakturę na koszty utrzymania forum na serwerach. Jak widzicie, 1353zł to już dosyć poważny koszt. Jeśliby patrzeć na czasy świetności forum, to nie byłoby w ogóle tematu, natomiast teraz jeśli zestawi się aktywność użytkowników na forum i roczny koszt jego utrzymania, to relatywnie ta cena wydaje się bardzo wysoka.

Warto zwrócić uwagę, że około połowa kosztów wynika ze starego kodu w jakim napisane jest forum. Rozeznawałem sprawę i możliwości tutaj jest kilka:
1. płacić te faktury i nic nie zmieniać, aczkolwiek będą one znacząco rosły (różnica między kosztami za dwa ostatnie lata to ponad 200zł, więc można podejrzewać, że w przyszłym roku koszt faktury będzie już ponad 1500zł);
2. przepisać forum na nowszy skrypt programowania, ale wtedy utracimy bazę użytkowników i utracimy archiwum postów, więc forum ruszałoby niejako od zera;
3 migrować forum z serwera na serwer co roku i korzystać z preferencyjnych opłat za pierwszy rok u każdego kolejnego dostawcy usługi serwerowej, ale wtedy ktoś musi umieć taką migrację przeprowadzić i cyklicznie co roku tę czynność powtarzać.

Obecnie faktura została opłacona do kwietnia 2025r., ale za rok temat wróci... Kasa forumowa została wyzerowana po zapłaceniu tej faktury nazwa.pl

Proszę Was o komentarz i pomysły w tej sprawie. Namawiam do wypowiedzi. Liczę na zaangażowanie.

Być może jest tak, że na naszych oczach forum jako platforma komunikacji właśnie dogorywa... Być może jest tak, że w przyszłym roku w kilka osób zrzucimy się i zapłacimy kolejną wysoką fakturę, żeby chronić własne wspomnienia, sentyment i przywiązanie do forum, które przecież dla wielu z nas oznacza kawał życia i przywołuje niesamowite wspomnienia. Być może też nie ma w tym w ogóle sensu.
...ale co stało się z powiedzeniem "forum to ludzie" - czy ci ludzie, czy my, tu jeszcze jesteśmy? A jeśli tak, to w czy takiej liczbie, żeby forum ożywić? Czy jednak za chwilę okaże się, że historia forum w przyszłym roku dobiegnie końca?

Odkładałem napisanie tego wątku, ale w końcu musiałem to zrobić... Czekam na Wasz odzew, komentarze, stanowiska, głos.


Załączniki:
Komentarz: Faktura kosztowa za roczny abonament utrzymania forum na serwerach nazwa.pl
Faktura_Vat_28982_naz_04_2024.pdf [203.12 KiB]
Pobrane 2 razy

_________________
Piszę poprawnie po polsku.
Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
PostNapisane: wtorek, 7 maja 2024, 18:55 
Offline
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 11 sie 2018, 18:42
Posty: 430
Zdjęć: 1
Lokalizacja: O-ca
Mój motocykl: xj900sgsx1400klz1000
Tak się składa , ze wczoraj czytałem na innym forum o podobnej sprawie i koszty są diametralnie niższe, być może z powodów o których Paweł wspominał . Co do budżetu , ze swojej strony rozumiem i zawsze staram się dołożyć do wspólnego kotła https://www.karoq-klub.pl/forum/viewtop ... f=4&t=1123
I jeszcze jeden pomysł , być może ze słabą akceptacją .Forum odżywa po informacji o zlocie, może warto doliczyć 30-50 zł do rachunku, na każda osobę ,. dało by to przy 70 osobach , 2100- 3500 zł .Te pieniążki starczyły by na utrzymanie forum i opłacenie kosztów wyszukania następnej lokalizacji , być może i dwa razy w roku .
Pamiętajmy że jeden nie utrzyma wielu ,ale wielu utrzyma jednego , w miarę bezboleśnie . Zloty trwają 3 noce i 4 dni . te 10 zł dziennie, to koszt słabego piwa w byle jakiej knajpie.


Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL