Forum użytkowników Yamaha XJ
http://www.forum.yamahaxj.pl/

Synchronizacja gaźników w YICS.
http://www.forum.yamahaxj.pl/viewtopic.php?f=58&t=17103
Strona 1 z 1

Autor:  haneczka [ środa, 9 kwi 2014, 19:12 ]
Tytuł:  Synchronizacja gaźników w YICS.

Wiem, że temat maglowany wiele razy, ale nigdzie nie ma konkretów.
Proszę o opis krok po kroku co i jak? Opis na temat jak zrobić narzędzie do blokady YICS znalazłem, ale co z nim zrobić? Wsunąć w otwór, czy nim jakoś majdrować podczas regulacji?

Wysłane z mojego V97 HD przy użyciu Tapatalka

Autor:  hansrpg [ środa, 9 kwi 2014, 19:44 ]
Tytuł:  Re: Synchronizacja gaźników w YICS.

Wsadzić, skręcić śrubę i dalej to normalna synchronizacja.

Autor:  kundzios [ piątek, 11 kwi 2014, 23:58 ]
Tytuł:  Re: Synchronizacja gaźników w YICS.

To wygląda tak, masz zrobiony klucz z rurek gumowych, rurek aluminiowych oraz pręta gwintowanego, skręcając na końcu nakrętkę powoduje to rozpychanie gumy na boki i blokowanie kanału wyrównującego podciśnienie. Ponoć to wyrównanie podciśnienia wpływa na niższe spalanie i większą moc, możesz sobie o tym poczytać, wystarczy poszukać.

Przed synchronizacją wkładasz klucz i blokujesz kanał, dokonujesz synchronizacji jak skończysz wyjmujesz klucz i koniec. Kanał przed synchronizacją musisz zablokować bo wakuometry będą wskazywać z błędem (podciśnienie będzie częściowo się wyrównywać przez kanały).
Kolejna ważna rzecz, klucz musi idealnie blokować przejścia pomiędzy cylindrami, inaczej to będzie gorzej z kluczem niż bez.

Mi osobiście nie udało się wykonać tego klucza zawsze coś przepuszczał pomiędzy niektórymi kanałami, a kombinowałem z różnymi gumowymi tulejami (problem jest ze znalezieniem odpowiednio miękkiej gumy, która się nie roztopi), znajomy synchronizuje mi to na wakuometry i wyczucie. Niestety nie miałem okazji mieć nawet raz zsynchronizowane zgodnie z kluczem to nie mogę się wypowiedzieć czy to wiele pomoże, ale ponoć tak. Pytałem nawet warsztaty w okolicy to nawet nie wiedzieli o co mi chodzi, tacy wielcy spece.

Ostatnio wpadłem na pewny pomysł w zbudowaniu dużo lepszego przyrządu do blokowania, ponoć można dostać w sklepach ogrodniczych silikonowy wąż który jest odporny na wysoką temperaturę, wsadzić go w kanał i napompować sprężarką, niestety nie mam czasu na sprawdzenie tej metody.

Autor:  Fakir [ sobota, 12 kwi 2014, 06:23 ]
Tytuł:  Re: Synchronizacja gaźników w YICS.

ten przyrząd to nie jest przypadkiem zwykła tuleja z wytoczonymi miejscami na oringi?
gdzieś widziałem rysunek techniczny z wymiarami jak wykonać taki przyrząd

Autor:  kundzios [ sobota, 12 kwi 2014, 14:35 ]
Tytuł:  Re: Synchronizacja gaźników w YICS.

Fakir no tak to działa, na pręcie gwintowanym tuleje metalowe i w odpowiednich miejscach gumowe. Skręcając pręt tuleje gumowe rozchodzą się, ale w moim przypadku nie do końca to działa. Sprawdzałem tuleje rozchodzą się bardzo mocno na boki, może powietrze ucieka środkiem tulei, nie mam pojęcia, kombinowałem i nie wychodziło, skończyło się na synchronizacji bez bo lepiej było.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/