Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
sklep motocyklowy odzież motocyklowa poznań
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 15:28



Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 25 kwi 2013, 07:23 
Offline
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Dołączył(a): piątek, 2 lis 2012, 08:54
Posty: 25
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Witam użytkowników Maxim!

Mam taki problem, odbudowuje maxime 750 i doszedlem do etapu uruchamiania swiateł...
Problem mam taki, ze pomimo, iż maszyna jest sprowadzona z holandii to jest to chyba wersja US ponieważ przełączniki na kierownicy nie maja opcji włączenia/wylaczenia swiatel jest jedynie przełącznik opisany HI/LO.
Na razie doszedłem do tego, ze swiatła zaswiecaja się po przekreceniu stacyjki, moje pytanie dotyczy przednich lamp.
Ja mam z przodu dwa reflektory, górny duży okrągły z zarówką H4 (drogowe/mijania) + pozycyjna zaróweczka oraz poniżej mniejszy prostokątny z jedną żarówką.
Działa mi to wszystko w ten sposób, że po przekręceniu stacyjki zapala się wszystko (dolny i górny reflektor) i przełącznikiem HI/LO mogę jedynie włączyć wyłączyć włókono drogowe w zarówce H4 ale co ciekawe nie gaśnie mi włókno świateł mijania...

Jak jest w waszych maszynach?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 26 kwi 2013, 06:12 
Offline
Nówka cewka
Nówka cewka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 6 cze 2012, 06:10
Posty: 10
Lokalizacja: Brodnica
Mój motocykl: YAMAHA XJ 750 MAXIM X
witam
ja nie mam żarówki postojowej- jest niepotrzebna skoro świeci się cały czas światło mijania.
Orginalna lampa nie ma żarówki pozycji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwi 2013, 08:16 
Offline
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Dołączył(a): niedziela, 2 gru 2012, 10:39
Posty: 24
Lokalizacja: Dylągówka
Witam u mnie po przekreceniu stacyjki zaswieca sie swiatło mijania i swieci sie cały czes. Moge go wyłaczyc tylko stacyjka.Posiadam tez przełącznik długie-krótkie.

_________________
Czesio


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwi 2013, 09:14 
Offline
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Dołączył(a): piątek, 2 lis 2012, 08:54
Posty: 25
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Hm, ostatecznie posiłkując się schematem zrobiłem tak, że po włączeniu stacyjki mam cały czas załączone światła pozycyjne p/t oraz mijania, a długie + dolny halogen przedni mogę włączyć wyłączyć przełącznikiem opisanym HI/LO przy lewej manetce. Jedyne co mi daje do myślenia, to fakt, że w pozycji HI zapalają się długie ale nie gaśnie włókno mijania... Moje obawy dotyczą możliwości przegrzania wkładu lampy. Sama lampa na 100% nie jest oryginalna, jest duża, okrągła i chromowana, ma żarówkę H4 oraz małą pozycyjną. Motocykl niestety nie jest w pełni oryginałem bo mam ten duży reflektor okrągły i zegary od xj 550.
Na motocyklu (podnóżki, silnik, tłumiki) brak śladów wypadkowości tak więc myślę, że któryś z poprzednich właścicieli chciał jej nadać bardziej klasyczny/oldschoolowy wygląd...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL